Přípravy nového Berdíka v plném proudu

17.12.2018
Přípravy nového Berdíka v plném proudu

Přípravy na ozelenění i těch nejmenších balkónů jsou v plném proudu. Do této chvíle jsme vytvářeli pěstební květináče ručně, recyklací potravinářských sudů, které mají své výrobou dané rozměry. Tyto rozměry byly limitující pro umístění Berdíků i na klasických panelákových balkónech a toho jsme si byli dobře vědomi. Pokud jsme chtěli umožnit pěstovat zeleninu a bylinky i lidem s omezeným prostorem na jejich panelákových balkónech, bylo nutné přijít s něčím kompaktnějším, novým, důmyslnějším, ale také stejně dobře fungujícím, jako je současný Berdík. Bylo jasné, že se musíme zamyslet nad novým tvarem. A tím pádem bylo také jasné, že už pro tyto účely nemůžeme využívat stávající, použité materiály o určitých rozměrech, ale musíme být schopni sami zajistit výrobu nových Berdíků od A do Z. A to i vzhledem k omezenému počtu soudků, které jsme byli schopni vlastnoručně vyrobit, protože ruční výroba je velmi časově náročná a limitující.

Jedním z prvních rozhodnutí byla volba materiálu. Ačkoli byly naše představy různé a cítění celého našeho týmu je maximálně „ekologické“, přátelé, věřte-nevěřte, pro účel, životnost, praktičnost, bezpečnost, cenovou dostupnost a udržitelnost, není v současnosti lepšího materiálu, než je potravinářský plast. Recyklovatelný potravinářský plast, který, se svou dlouhou životností, odolností extrémním mrazům i horku, poslouží v podobě pěstebního květináče, po mnoho let. Bylo rozhodnuto.

Abychom vychytali všechny mouchy a vyzkoušeli balkónového Berdíka v praxi, vytvořili jsme několik prototypů a ty jsme rozeseli našim „testerům“, na více míst v ČR. Nemylte se, nesháněli jsme placené, zkušené zahradníky testery – naopak, hledali jsme mladé lidi, kteří bydlí v paneláku, mají balkon a nejsou žádnými odborníky na pěstování. Chtěli jsme si ověřit, že v Berdíku bude s úspěchem pěstovat opravdu každý, nejen zkušení zahradníci.  Vše proběhlo spontánně, okolnosti nám přirozeně přihrály ty správné lidi, kteří měli radost a nadšení, že se mohou podílet na vývoji nového Berdíka. Všichni se objevili v ideální chvíli a my jim tímto velice děkujeme.

Testování nám přineslo mnoho nových a důležitých poznatků, které dnes můžeme aplikovat do tvorby nového, vylepšeného balkónového Berdíka, který má potencilál sloužit a dělat radost svým majitelům, po dlouhé roky. Bez praktických zkušeností by to zkrátka nešlo a jsme moc rádi, že jsme se tak rozhodli. Testovací Berdíci se osvědčili, což ostatně sami uvidíte. Během letošní zimy postupně ukážeme nějaké fotky a videa přímo z balkónů našich testerů, na našich facebookových stránkách a instagramu. Sledujte nás, uvidíte J

Přátelé, jeden by nevěřil, kolik práce a trpělivosti s každým pokus-omylem, kolik odvahy a odhodlání je nutno ze sebe vydat, aby vznikl nový, spolehlivý, revoluční produkt. Nového Berdíka chceme spojit s kvalitní zákaznickou podporou. I v  této první komerční sezóně, jsme byli našim zákazníkům k dispozici pro každou otázku, týkající se pěstování, nebo obsluhy Berdíka. Budeme se snažit vysvětlit našim zákazníkům, že pokud budou s námi více v kontaktu, v prvních dvou sezónách, tak v následujících už budou moci předávat své zkušenosti sousedům… Věříme, že radost a užitek, který Berdík přináší, se rychle rozkřikne a ty balkóny prostě zazeleníme.

Krásné Vánoce a do Nového roku hodně zdaru!

S úctou,

Tým Berdík

Facebook