Balkónový Berdík již brzy pozná světlo světa

29.03.2019
Balkónový Berdík již brzy pozná světlo světa

Milí fandové zdravé zeleniny a voňavých bylinek. Jaro je tady, a tak jsem si s chutí, po dlouhé zimě, která pro mě bude dlouhá i kdyby trvala 1 měsíc, osadil Berdíka saláty a ředkvičkami. Na pár dnů se sice zase ochladilo, ale to salátům ani ředkvičkám nevadí. Stejně tak by šlo použít pažitku, kadeřavou petržel, mátu, meduňku, dobromysl, špenát, rukolu a další, mrazu odolné byliny. Takže pokud už se nemůžete dočkat vůně substrátu a čerstvé, domácí zeleniny, není na co čekat.

V předcházejícím článku jsme vás informovali o tom, že příprava nového Berdíka, který bude možné umístit i na ty nejmenší balkóny, jsou v plném proudu. Musím rovnou říci, že tento proud už snad našel svou zátoku a my brzy budeme schopni nabídnout všem balkónovým pěstitelům řešení, jak si udělat z balkónu malou zahrádku, ve které budou moci nejen pěstovat, ale i kompostovat. Ano, i brzy je pro nás pozdě, chtěli jsme být s naším novým „kámošem“ hotovi ještě před sezónou, ale taková je realita. Přiznám se, že jsem před zahájením vývoje rohového Berdíka netušil, co všechno bude potřeba vyřešit, vyladit a otestovat tak, abychom mohli náš nový kousek s čistým svědomím doporučit a nabídnout našim zákazníkům. Nechtěli jsme nic podcenit a věříme, že všechno to úsilí stálo za to a mírné zpoždění je jen malá drobnost na to, jak velký výsledek to přinese. Nu, dost bylo úvah, buďme konkrétní, během května letošního roku by měli být noví Berdíci k dispozici. Takže držme si palce, děláme na tom.

Ještě bych chtěl na závěr dadat pro nás dost důležitou věc. Představou našeho fungování není vyrobit a prodat. Takových tu máme dost. Vytváříme kolem pěstování komunitu lidí, kteří si budou navzájem sdělovat své zkušenosti, fotky, experimenty a nadšení z pěstování. Počítejte s naší odbornou i technickou podporou a tvořte s námi přátelství mezi lidmi, které bude spojovat radost z krásné aktivity. A to pěstování jednoznačně je. Souhlasíte?

 

Za celý tým Berdík poslušně hlásí, 

 

Tomáš Brak

Zahradník pro Berdíka

Facebook